Nie da się kryć, że nasze codzienne życie coraz to bardziej uzależnione jest od mrowia wynalazków opartych na nowoczesnych technologiach. Każdy z nich bazuje dziś na rozmaitej elektronice oraz domaga się wspomagania prądem bądź chociaż jakimś akumulatorem. To zrazu nawet nie jedynie przedmioty, do których występowania już się każdy przyzwyczaił jak bodajże laptop, smartfon czy sprzęt Hi-Fi. Obecnie coraz to większa ilość elektroniki jest w normalnym ekwipunku gospodarstwa domowego jak chłodziarki czy zmywarki, a nawet odkurzacze. Coraz większym rozgłosem cieszy się ostatnio słowo „smarthouse” stosujące się do manipulowania układami elektronicznymi w całym budynku, w dodatku z któregokolwiek miejsca, przy użyciu smartfona albo podobnego narzędzia jakie podłączone jest do sieci.

wnętrze w stylu vintage

Wbrew temu trendowi występują osoby sprzeciwiające się podobnemu stanowi rzeczy, a nie są to wcale tylko seniorzy, ale ludzie zdecydowanie dosyć młodzi. Wygodne mieszkanie jest dla nich bardziej synonimem ogołoconego tych wszelkich współczesnych zbytków starego lokum ich dziadków niż wypełnionego elektroniką domu przyszłości. Chcą oni wyposażyć własne apartamenty odwołując się do przeszłości, do stylu sprzed kilku dekad, który mimo swego wieku nic zgubił na mocy (sprawdź także tutaj). Toż wypada pamiętać, że pod wieloma względami niełatwo aktualnie odkryć coś naprawdę odkrywczego zatem większość projektantów sięga po inspiracje, jakich podłożem jest przeszłość.

Aktualnymi czasy zachodzi dość zauważalny trend do przenoszenia się z osiedli bloków wielorodzinnych na przedmieścia czy nawet do miniaturowych wiosek daleko od centrów. Ludziom zrobiło się zanadto ciasno w rozpadających się mieszkaniach w wieżowcach i pragną indywidualnego budynku jednorodzinnego. Nieraz kroczą wręcz dalej, urządzając swe rustykalne domostwa w stylu, który stosuje się do nastroju autentycznej wsi. Aczkolwiek często bardziej inspirujący jest wygląd wsi angielskiej bądź francuskiej (znany z filmów), ale również u nas nie brak nawiązań do kanonu góralskiego. Najistotniejsze w tym jest by miejsce tworzyło poczucie sielankowego i wygodnego. Kreując taki dom wyszukujemy oryginalnych rzeczy dźwigających piętno przeszłości, jakie w Polsce są wielokrotnie trudne do zdobycia. Przeważającą część z nich była dawno wyrzucona na śmietniki ponieważ nikt nie przypuszczał, iż mogą znowu kiedyś mieć dla kogokolwiek jakąś wartość.

Posted in No category | Możliwość komentowania Wbrew nowoczesności została wyłączona

Comments are closed.